O mne

p8033458

Ahojte. Volám sa Kristián Varga narodil som sa 04.05.2004 s váhou 2900g a 50dm, skóre 10/10 v Brezne. Moji rodičia sa ma už nevedeli dočkať a keď ma zbadali a doktor im povedal, že som zdravé dieťatko tak mali obrovskú radosť. Bol som velmi dobré dieťatko, len som hneval maminku lebo som nechcel papkať. Na druhý deň mi zistili ze mám ráštep makkého podnebia, ale povedali že malá operacia to všetko napraví, tak nás pani doktorka odporučila na plastiku. Domov nás pustili na 5 deň.

Asi po mesiaci Kristiánkovi p. doktorka zistila šelest, tak nás poslala na Kardiológiu.Na kontrole kardiologička povedala, že by sme mali ísť na  neurológiu lebo sa jej Kristiánko nezdá v poriadku a mali by sme s ním začať niečo robiť lebo je to dosť zlé. A tu sa začali všetky vyšetrenia, čakania na výsledky atď. Na neurológii nám doktorka povedala, že sa nevyvíja v poriadku, že je hypertonický, opozdený tak sme začali cvičiť Vojtu. Cvičili sme poctivo 4 krát dennne. Chodili sme pravideľne do Harmony centra v Bratislave, cvičili sme aj v Košiciach, Banskej Bystrici ale výsledky sme nevideli žiadne. kristiánko sa nevedel po 1,5 roku intenzívneho cvičenia ani otočiť na bok.

Keď mal Kristián pol roka tak sa nám zdalo, že strašne málo priberá, tak nás poslali na gastro, kde nám pani doktorka povedala, že ide pravdepodobne o metabolické ochorenie a je nutná hospitalizácia. Mesiac sme boli v nemocnici, kde Kristiánkovi brali každé dva dni krv už mal také modrinavé rúčky a keď nás prepúšťali domov s tým, že nezistili nič.Povedali, že je to asi tá metabolická porucha ale oni nevedia aká, nepovedali ani čo máme robiť ani či máme brať nejaké lieky vôbec nič. Tak to uzavreli.

Kristiánko mával často teplotu, kašel tak sa nám operácia ráštepu stále odkladala, ale keď mal rok a pol tak sa nám to už konečne podarilo. Všetko dopadlo v poriadku.

Vojtovku sme prestali cvičiť po 1,5. V Decembri 2005 sme  počuli o cvičení pod vedením Anatolija Smoljaninova v Tatranskej Kotline.  Najskôr sme váhali, ale nakoniec vo Februári 2006 sme boli v Tatrách. Doktor nás veľmi nepotešil lebo nám povedal, že nevie či mu to pomôže, lebo nie je dieťa s typickou mozgovov obrnou, že jeho liečba pomáha deťom s DMO ale nemá to otestované na takých deťoch ako je Kristián ale že to máme skúsiť aj vzhľadom k tomu mu to nemusí pomôcť. Tak sme začali cvičiť.

V máji 2006 sa Kristiánko začal obracat z boka na bruško a opačne. Po druhom cvičení v Tatrách v máji sa začal stavať na štyri a sadať na kolienka.

V októbri 2006 sme boli na liečbe v Egypte pri pani doktorke Augustínovej, ktorá mu nasadila lieky a injekcie. Po jej liečbe sa Kristiánko sám posadil, zlepšilo sa mu vnímanie, začal si viacej všímať ľudí, ktorý sa mu prihovárali, hračky ktoré ho dovtedy vôbec nezaujímali, zlepšil sa mu inunitný systém /Nebral antibiotiotiká už rok/

Po všetkých týchto liečeniach a cvičeniach sa Kristiánko sám posadí, udrží sa v sede dosť dlho, zmenilo sa mu vnímanie a je veselší.

Tak takto som sa Vám opísal ja Kristiánko s pomocou mojich rodičov.

Toto je demo text, ktorý môžete zmazať

p3180129

Terajšia liečba

 

Smoljaninov Tatry  4x ročne               300eur+ubyt. 10 dní 12000Sk / 2os.bez stravy

Egypr Augustínová  1x ročne              1500eur+cesta 60000sk

Súkromné cvičenie 6x ročne                3500Sk

Akupunktúra Budapešť                          4000Sk / každé 3 týždne + cesta

Ešte by sme chceli skúsiť delfínoterapiu na Kryme, ale nevieme či sa nám to  pri týchto finančne nárocných liečbach podarí zrealizovať.

Moje záľuby

dscf1985